25 lutego 2022 r. odbyła się V Konferencja Naukowa Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt “PSYCHOTERAPIA (W) PANDEMII – W UJĘCIU PSYCHOTERAPII HUMANISTYCZNO-DOŚWIADCZENIOWEJ”.

Na konferencji miałam możliwość i przyjemność poprowadzenia autorskiego warsztatu “Przyroda – cielesność – obecność. Ekologiczny wymiar psychoterapii Gestalt – ekopsychoterapia”. Myślę, że był to jeden z pionierskich warsztatów o tej tematyce na konferencji dotyczącej psychoterapii w Polsce. Tym bardziej dziękuję organizatorom za otwartość i możliwość zaprezentowania swojej pracy. 

Na warsztacie przedstawiłam założenia ekopsychologii, ekotarapii i autorskiego podejścia ekopsychoterapeutycznego. Uczestnicy mogli doświadczyć pozytywnego wpływu relacji z żywym światem przyrody. W czasie tak dużej niepewności, echa pandemii i wybuchu wojny, spotkanie stało się okazją, aby pobyć w bezpiecznym gronie, odzyskać spokój i poczucie bezpieczeństwa w kontakcie z żywym światem przejawiającym się w naszym ciele i przyrodzie.

Rozmawialiśmy również o tym jak Psychoterapia Gestalt i ekopsychoterapia mogą wspierać ten proces.

Dziękuję wszystkim uczestnikom warsztatu za otwartość i ciepłe przyjęcie.

Magdalena

Magdalena Kidoń Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *