Odbyły się moje pierwsze autorskie warsztaty z Ekopsychoterapii. Energia do nich gromadziła się we mnie przez kilka ostatnich lat.

Udało się „ruszyć” dzięki zaufaniu i zaproszeniu Łodzkiego Centrum Gestalt oraz kilkunastu  świadomych ekologicznie osób, związanych zawodowo z obszarem psychoterapii, edukacji i medycyny, które odpowiedziały na zaproszenie. 

Warsztat odbył się w Łodzi, mieście, w którym styk cywilizacji i przyrody czuć w każdym miejscu. Nie było to miejsce mojego pierwszego wyboru. Marzenia odsyłały mnie do lasu, dziczy na pewno poza miastem. Teraz wiem, że Łódź okazała się miejscem właściwym. 

To właśnie dokładnie w mieście potrzebujemy pielęgnować nasz kontakt z przyrodą. Szczególnie kiedy my i nasi Klienci jesteśmy jego mieszkańcami. Nie musimy czekać, aż wyjedziemy w „dzicz”. Przyroda nie ma granic, z jej życiem możemy kontaktować się wszędzie. 

Mamy rezerwaty przyrody, parki miejskie, nieużytki, w które wkroczyła przyroda. Skrzydlatych i włochatych przyjaciół. 

Możemy budować i pomagać innym łączyć się z żywym światem w przestrzeniach miejskich. 

Jestem przepełniona wdzięcznością i radością, że w zawodowym gronie mogłyśmy rozmawiać, doświadczać jak pomagać w tym procesie sobie i osobom, które wspieramy. 

Dziękuje wszystkim Uczestniczkom za wspólny czas i ciepłe przyjęcie warsztatu. Dodaje mi to otuchy na kolejne kroki 😀

Na przyszły rok szykuję już kolejne wydarzenia.

Dzikie pozdrowienia 

Magda

Magdalena Kidoń Blog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *